Oslj

Herečky potěšily děti v nemocnici

Placeholder

V lednu a únoru se v Dětské psychiatrické nemocnici v Opařanech uskutečnily další dva díly seriálu Čteme s přáteli dětem v nemocnici. Ve čtvrtek 31. ledna byla milým hostem známá herečka Bára Štěpánová, která svou bezprostředností okamžitě navázala s dětmi kontakt. Zvolila svou oblíbenou knihu Pipi Dlouhá punčocha a pak vyprávěla dětem o svém dětství, o zpívání, hře na klavír a jak je důležité dělat to, co nás baví. Na konci rozdala dětem podepsanou fotografii vrchní sestry ze seriálu Ordinace v růžové zahradě Babety Trefné. Od dětí dostala darem repasovanou židli z místních dílen, protože židle miluje a jednu už si před pěti lety v nemocnici koupila.

V  úterý 19. února navštívila děti v opařanské nemocnici  herečka Jana Plodková z Divadla Na zábradlí. Na klasické čtení nakonec nedošlo, zato si herečka s dětmi dlouho povídala a odpovídala na jejich otázky.

Podle sdělení Kamily Malinské, DLJ, která za české velkopřevorství řádu Čtení v Opařanech koordinuje, bude příštím hostem seriálu s největší pravděpodobností již potřetí oblíbený herec Petr Čtvrtníček.