Oslj

Mše a koncerty u sv. Kajetána

Placeholder

Do kostela Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána v Nerudově ulici na Malé Straně se vrátily pravidelné bohoslužby a koncerty. České velkopřevorství Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara na základě dohody s kongregací redemptoristů využívá kostel sv. Kajetána jako svůj řádový kostel. Od poloviny prosince zde řádoví duchovní pravidelně slouží mše  svaté, a to vždy v úterý od 17:00.

V sobotu 16. a 23. února se v kostele uskutečnily první koncerty ze série Mistři klasiky, kde zazněly především duchovní skladby pro sólový zpěv a varhany od  J. S. Bacha, G. F. Händela, A. Dvořáka, L. Boëllmanna a J. Clarka.  Účinkují: Martina Bauerova (soprán) a Michal Hanzal (varhany). Koncert se uskuteční v březnu ještě čtyřikrát, vždy v sobotu – 9., 16., 23. a 30. 3.  od 17:00.  Od dubna se bude kromě soboty konat také každé pondělí, rovněž od 17:00.

V dubnu a v květnu  k programu přibudou ještě koncerty ze série Hudba kostela sv. Kajetána, ve které se představí smyčcové kvarteto Prague Royal Quartet. Tyto koncerty se budou konat vždy v pátek a v neděli  od 17:00 (výjimkou je Velký pátek 19. 4. – koncert se bude konat ve čtvrtek 18. 4.).

Vstupenky na koncerty je možno zakoupit na  webu classicconcertstickets.com.

Více informací o kostele sv. Kajetána najdete zde – www.svatykajetan.cz.