Oslj

Příprava filmu o Caminu finišuje

Placeholder

Mladá režisérka Eva Toulová, kameraman Tomáš Lénárd a tým jejich spolupracovníků intenzivně pracují na dokončení celovečerního dokumentárního filmu Camino na kolečkách, který by měl v listopadu zamířit do českých kin v distribuci společnosti Pannonia Entertainment.

Film byl natočen v průběhu 640 km dlouhé pouti odvážného vozíčkáře Honzy Duška do Santiaga de Compostela, kterou podnikl letos od 10. května do 13. června spolu s poutníkem Petrem Hirschem, svým synem Jendou a dalšími přáteli. Honza Dušek, který má roztroušenou sklerózu, uskutečnil cestu se záměrem motivovat lidi se stejnou diagnózou a dokázat, že „život na vozíku nekončí“. České velkopřevorství Řádu sv. Lazara Jeruzalémského jeho putování finančně podpořilo a stalo se jejím patronem. Další informace o této pouti najdete zde a především na webu Camino na kolečkách.

Tvůrci filmu Honzu Duška po celou dobu doprovázeli a získali tak množství autentického materiálu i osobních prožitků.
„Chtěla bych poděkovat Peťovi a Honzovi za tuhle příležitost, protože Camino na kolečkách pro mě nebylo jen prací, ale především velkým dobrodružství a poutí, na které jsem našla něco, co jsem ani nehledala,“ říká režisérka dokumentu Eva Toulová. „A nejen Honza, ale i já budu z tohoto dobrodružství ještě dlouho žít a dlouho na něj vzpomínat.“

Oficiální trailer k filmu si můžete již nyní prohlédnout zde:

FOTO: Tomáš Brabec a Petr Hirsch