Oslj

Řád vydal knihu o svatolazarské úctě

Placeholder

Výjimečná publikace Svatolazarská úcta ve středověkých Čechách, která byla vydána v závěru roku 2017 k 80. výročí Českého velkopřevorství Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského, je v distribuci.
Výpravnou reprezentativní knihu v pevné vazbě s množstvím ilustrací a fotografií si můžete za cenu 400,- Kč (+ 95,- Kč poštovné a balné) objednat na adrese reunion.cvp@seznam.cz.

Základní informace o knize: 
Svatolazarská úcta ve středověkých Čechách:
s ikonografickým úvodem Zdirada J. K. Čecha
Jan Adámek, Zdirad J. K. Čech, Jan Royt
Nakladatel: Virgo Art 2017

Trojice renomovaných autorů přibližuje úctu ke sv. Lazaru ve středověkém Českém království. Ikonografický úvod je v české literatuře vůbec prvním podrobným popisem barvitého světa zobrazování tohoto světce a svým rozsahem je ojedinělý i ve světovém měřítku. Další části knihy pojednávají o svatolazarských relikviích, které do Českých zemí přivezl zejména král Karel IV. a o svatolazarských patrociniích a fundacích, z nichž žádná nepřežila do současnosti. Publikaci uzavírá katalog dochovaných výtvarných památek se vztahem ke sv. Lazaru. Textovou část doplňuje neobyčejně bohatá část obrazová, která především v ikonografickém úvodu rozhodně není jen druhotnou složkou. Kniha byla vydána k 80. výročí Českého velkopřevorství Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského.

Náhled v pdf ke stažení zde.