Oslj

Camino se představí v Karolinu

Placeholder

Účastníci loňského Camina na kolečkách, vozíčkář Honza Dušek a jeho průvodci, kteří během měsíce urazili více než 630 kilometrů z Logroňa do Santiaga de Compostela, zvou všechny zájemce do pražského Karolina na výstavu fotografií z této unikátní pouti.

Vernisáž výstavy se koná v pondělí 5. února 2018 od 18.00 hodin v Karolinu – historickém sídle Karlovy univerzity (Ovocný trh 560/5, Praha 1). Úvodní slovo pronese prorektor univerzity pro tvůrčí a ediční činnost, prof. PhDr. Jan Royt, KLJ. Spolu s ním se vernisáže zúčastní také další zástupci Českého velkopřevorství Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského, které bylo patronem pouti. Hlavní protagonisté Camina na kolečkách,  Jan Dušek a Petr Hirsch jsou přidruženými členy řádu (CompLJ).

Výstava v Karolinu potrvá do konce února, přístupná bude denně od 10 do 18 hodin. Poté se přesune pravděpodobně do Olomouce, pak do Broumova a na podzim jsou v jednání termíny ve Dvoře Králové nad Labem a v Brně.

Základ výstavy tvoří 29 fotografických panelů, jejichž počet odpovídá 29 dnům pouti do Santiaga. Doplňkové panely přinášejí informace o poutních cestách nebo o roztroušené skleróze, kvůli které je Honza Dušek upoután na vozík. O pouti natočila režisérka Eva Toulová film Camino na kolečkách, který měl premiéru 17. října a nyní je promítán v českých a moravských kinech.