Oslj

Nový mikrobus pro opařanskou nemocnici

Placeholder

Kardinál Duka požehnal mikrobus
p
ro Dětskou psychiatrickou nemocnici v Opařanech

Dominik kardinál Duka, OP, pražský arcibiskup a primas český, generální kaplan Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského, navštívil ve středu
7. listopadu 2018 Dětskou psychiatrickou nemocnici v Opařanech. Společně s ředitelkou nemocnice MUDr. Ivou Hodkovou a zástupci zmíněného řádu si prohlédl areál nemocnice a poté požehnal nový mikrobus Volkswagen Transporter, který nemocnice zakoupila díky darům dobrodinců.

V závěru setkání se kardinál Dominik Duka pomodlil u dvou hrobů opařanských pacientů na místním hřbitově, kde mu akademický sochař Petr Váňa představil návrh sochy na památku pohřbených.

Na zakoupení nového vozidla pro nemocnici finančně přispělo také České velkopřevorství Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského, který s nemocnicí spolupracuje od roku 2005 a pomáhá především s volnočasovými a socioterapeutickými programy. V roce 2006 řád přispěl nemocnici na pořízení prvního mikrobusu, dlouhodobě podporuje provoz keramické dílny, hipoterapii, pořádá adventní koncerty a čtvrtým rokem organizuje pravidelný a velmi oblíbený cyklus Čteme s přáteli dětem v nemocnici, kde známé osobnosti čtou dětem z knížek a povídají si s nimi.
Jedním z hostů tohoto seriálu byl dvakrát herec Petr Čtvrtníček, který v minulosti nemocnici finančně podpořil a také vyjednal výrazný příspěvek na zakoupení vozu. Na mikrobus přispěla také společnost Stavitelství Řehoř, s. r. o.

Dětská psychiatrická nemocnice v Opařanech u Tábora je největší nemocnicí pro děti s psychiatrickou diagnózou v České republice. Poskytuje zdravotní služby dětským pacientům s akutními problémy i těm, jejichž onemocnění vyžaduje dlouhodobější a opakovanou hospitalizaci.

FOTO: Martina Řehořová, Člověk a víra